Haber

Honduras Devlet Başkanı Çin Ziyaretine Başlıyor

ŞANGAY, 10 Haziran (Xinhua) — Honduras Devlet Başkanı Iris Xiomara Castro Sarmiento, 14 Haziran’a kadar sürecek olan ziyaretten beklentilerini dile getirdiği Çin ziyaretini başlatmak üzere Cuma günü Şangay’a geldi.

Çin’e yaptığı ziyaretin Honduras halkının beklentisi olduğunu kaydeden Castro, tek Çin ilkesini tanımanın, Çin ile diplomatik ilişkiler kurmanın ve Çin ile iş birliği yapmanın Honduras’a kalkınma fırsatları getirebileceğini söyledi.

Honduras halkının Çin’in kalkınma başarılarını, özellikle yoksulluğu azaltma çabalarını takdir ettiğini, halkın refahı için çaba göstermenin Honduras ve Çin’in ortak hedefi olduğunu ve Honduras ile Çin arasındaki dostane bağların güçleneceğine inandığını söyledi. iki halkın birliği ve işbirliği.

Honduras’ın Şangay gibi refah ve kalkınmaya kavuşmasını umduğunu dile getiren Castro, ülkesinin Şangay ile işbirliğini güçlendireceğini kaydetti.

Castro, Honduras’ın Kasım ayında Şanghay’da düzenlenecek altıncısı Çin Uluslararası İthalat Fuarı’na aktif olarak katılacağını ve genç öğrencileri eğitim için bu şehre göndereceğini bildirdi.

Castro, Honduraslı gençlerin Çin’de bilim ve teknoloji okuma ve öğrenme fırsatı bulmaları halinde ülkelerinin inşasına ve kalkınmasına katkıda bulunabileceklerini de sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu