Haber

İtalyan özel kuvvetleri kaçırılan Türk gemisini kurtardı

İtalya Savunma Bakanı Guido Crosetto, İtalyan özel kuvvetlerinin göçmenlerin alıkonduğu bir Türk gemisini kurtarmak için müdahale ettiğini söyledi.

Crosetto, katıldığı bir forumda Türkiye’den Fransa’ya gitmekte olan İtalya açıklarında durdurulan Türk gemisiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

“Napoli yakınlarında kaçak göçmenler tarafından alıkonulan bir Türk gemisi var. İtalyan özel kuvvetleri gemiye müdahale ediyor. Geminin kontrolünü tekrar ele geçirdiler ve mürettebatı serbest bırakıp kaçak göçmenleri etkisiz hale getirmeleri gerekiyor. 15 kaçak göçmen var. nasıl geliştiklerini bilmiyoruz” dedi Crosetto. 2-3 tanesi silahlı. Bu kişiler 22 mürettebatı gözaltına alarak Türk gemisinin kontrolünü ele geçirdiler. Brindisi’de konuşlu özel kuvvetler müdahale etti.” sözlerini kullandı.

İtalyan basınında yer alan haberde, söz konusu kaçak göçmenlerin uyruğunun bilinmediği ve mürettebatın kilitli kaldıkları kompartımandan acil yardım çağrısı yapması üzerine özel kuvvetlerin operasyon düzenlediği belirtildi. gemi.

Etkinlik

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından bugün saat 11.20’de DFDS Denizcilik ve Nakliyat A.Ş. Yalova’dan Fransa’nın Sete Limanı’na sefer yapan Türkler GALATA SEAWAYS isimli bayraklı gemide yaklaşık 15 kaçak tespit edildiği, kaçakların ellerinde olası kesici aletlerle gemiyi dolaştıkları bildirildi. ellerinde, gemi işçilerinin kendilerini yaşam alanı ve makine dairesine kilitleyerek güven altına aldıkları kameralarla belirlendi.

Açıklamada, geminin kaptanı ve şirket yetkilileri ile yapılan değerlendirme sonucunda AAKKM’nin MRSC Ajaccio (Fransa) ve MRCC Roma (İtalya) ile temasa geçerek, geminin gemi şirketi yetkililerinin talebi ve MRCC Roma’nın onayı. .

Açıklamada, “Gemi ile ilgili olarak MRCC Roma tarafından talep edilen Gemi Güvenlik Planı dahil diğer belgeler kendilerine iletilmiştir. Geminin saat 17.00’de Napoli’ye varması planlanmakta olup, İtalyanlar tarafından gemiye gerekli müdahalenin yapılması planlanmaktadır. Güvenlik birimleri başta olmak üzere Bakanlığımız ve ilgili kurumlar takip edilmektedir.” kelimeler kullanıldı.

narlidere-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu