Yaşam

Netflix’e Bir Minecraft Animasyonu Geliyor

İlk olarak 2009 yılında erişime açılan ve resmî çıkışını da bundan iki yıl sonra gerçekleştiren Minecraft, son 15 yıllık dönemin en başarılı ve en tanımlayıcı oyunlarından biri. Oyunun 15. yılı için kutlamalarına devam eden Mojang şimdi de Netflix ile iş birliğine gidiyor. İkonik oyuna ait bir animasyon yakın zamanda Netflix ekranlarında olacak. 

Bilgisayarlı animasyon tekniği kullanılacak olan yapımın altında ise Kanadalı stüdyo WildBrain’in imzası bulunacak. WildBrain daha önce de Carmen Sandiego ve Sonic Prime gibi iki oyun uyarlaması animasyon projesinden kendisini kanıtlamıştı. Kanadalı stüdyo, Netflix’in yeni bir oyun uyarlaması için tercihi oldu. 

Yeni karakterler göreceğiz

Netflix ve Mojang’ın açıklamasına göre yeni animasyon ile birlikte Minecraft dünyasına yeni bir bakışta bulunacağız. Netflix ve Mojang tarafından paylaşılan videoda sadece iş birliğinin bilgisi verildiği için yapımla ilgili diğer detayları ancak tanıtımlar ve reklamlar başladığında görebileceğiz. 

Uzun zamandır söylentileri dolaşan Minecraft filmi bir gün gelecek mi bilinmez ancak Minecraft animasyonunun yolda olduğunu artık kesin olarak biliyoruz. Bu yapımda Steve gibi karakterleri ve alıştığımız yaratıkları görüp göremeyeceğimizi ise firmalardan gelecek olan yeni açıklamalar belirleyecek. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu