Haber

Hdp: “Belinde kırık olduğu öğrenilen Meral Danış Beştaş bu sabah ameliyata alındı, tedavisi yoğun bakımda devam ediyor”

Erzurum’da dün trafik kazası geçiren HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) HDP Grup Başkanvekili… Meral Danış Beştaş“Belinin kırıldığı öğrenilen Besttaş bu sabah ameliyata alındı. Başarılı bir ameliyat geçiren Beştaş’ın tedavisi yoğun bakımda. Diğer iki arkadaşımızın sağlık durumları iyi” dedi. .
HDP Küme Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş Yeşil Sol Parti’den aday olduğu Erzurum’da dün akşam saatlerinde trafik kazası geçirdi. Danış Beştaş ve araçta bulunan iki kişi yaralandı. Danış Beştaş ve beraberindeki iki kişi ilk olarak Karayazı ilçe devlet hastanesine kaldırıldı.
HDP MYK, Danış Beştaş’ın sağlık durumuna ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, Danış Beştaş’ın Ankara’ya sevk edildiği ve başarılı bir ameliyatın ardından tedavisinin yoğun bakımda devam ettiği belirtildi.
HDP MYK’dan yapılan yazılı açıklama şöyle:
“Bilindiği üzere Erzurum’un Karayazı ilçesinde seçim çalışmalarını yürüten Grup Başkanvekili ve milletvekili adayı Meral Danış Beştaş ile il yöneticilerimiz ve aracı kullanan arkadaşımız trafik kazasında yaralanmıştır. Dün gece geçirdikleri kaza sonucu önce Karayazı Devlet Hastanesi’ne kaldırılan, ardından Erzurum’a sevk edilen Beştaş sabah saatlerinde yaşamını yitirdi.Belinde kırık olduğu öğrenilen Beştaş, Ankara İbni Sina Hastanesi’ne kaldırıldı. , bu sabah ameliyata alındı. Başarılı bir ameliyat geçiren Beştaş’ın tedavisi yoğun bakımda sürüyor. Diğer iki arkadaşın sağlık durumları iyi.
Kazadan bu yana arayıp soran ve hassasiyet gösteren halkımıza, partililerimize ve arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Halkımızdan ve emeğimizden aldığı güçle Beştaş’ın bir an önce sağlığına kavuşarak siyasi görevinin başına döneceğine inancımız tamdır.”

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu