Haber

Gözaltına alınan cami kundakçısının eski mesleği şok oldu: İhraç edilen imam olduğu ortaya çıktı

Samsun’da bir camiyi ateşe verdikten sonra iki camiyi yakmaya çalışan kişi, elinde akaryakıt dolu şişelerle başka bir mahallede gözaltına alındı. Cami kundakçısının eski mesleği herkesi şok etti.

Olay dün akşam saatlerinde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, 19 Mayıs ilçesine ilk kez gelen bisikletli bir kişi, ikindi namazı sırasında cemaatin ortasına girdi. Burada cemaat, camiyi yakmaya çalışan kişiyi uzaklaştırdı.

Daha sonra Bafra ilçesine bağlı Taşköprü Afurcuk Camii’ne giden şahıs, imamın kullandığı odaya girerek Kur’an-ı Kerim’leri ateşe verdi, odayı kilitleyerek kaçtı. Cemaatin yardımıyla itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınan yangın, camide büyük hasara yol açtı.

Daha sonra Bafra Üçpınar Köyü Merkez Camii’nin kapısını yakmaya çalışan şahıs, imam tarafından fark edilerek kaçtı. Güvenlik güçleri güvenlik kameralarını inceleyerek şahsın kimliğini belirledi. Jandarma ekipleri kimliği belirlenen şahsın yakalanması için çalışma başlattı.

İÇMEK. İsimli kişi, bugün Sürmeli İlçesi’nde bir vatandaşın dikkatini çekmesi üzerine jandarmaya ihbarda bulunuldu. Kısa sürede Sürmeli İlçesi’ne gelen gruplar, İ.Ç.’yi yakaladı. elindeki torbanın içinde akaryakıt dolu şişelerle onu gözaltına aldı.

Kişinin FETÖ’den ihraç edilen Ordu Ünyeli eski imam olduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Olay yerinden ilk görüntüler!

samandag-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu