Haber

Dilan Polat’ın Avukatından Baskınlar Sonrası İlk Açıklama: “Böyle Bir Uygulama Görmedim”

Dilan Polat ve eşi Engin Polat’a ait 15 şirkette aramalar yapılıyor. Polat’ın avukatı söz konusu baskınların ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi: Personel telefonlarına el konulmaya çalışılıyor, yüzlerce çalışanın telefonuna el konulamıyor‘ ifadelerini kullandı.

Lüks hayatını her fırsatta dile getiren Dilan Polat’ın sosyal medyada yaptığı açıklamaların ardından ortaya çıkan iddiaların ardından MASAK, çiftin tüm mal varlıklarına ilişkin bir rapor hazırladı.

İhbarın ardından çiftin tüm mal varlıklarına el konuldu ve çifte seyahat yasağı getirildi.

Konuyla ilgili soruşturma devam ederken, bu sabah vergi müfettişlerinin talebi üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Polat çiftiyle bağlantılı 15 şirkette arama kararı çıkardı.

Söz konusu kararın, resmi belgelerde sahtecilik, suç işlemek amacıyla örgüt kurulması, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerinin aklanması, vergi kanununun uygulanmaması gibi hatalardan dolayı alındığı ortaya çıktı.

Öte yandan arama emrinde Polat çiftinin dijital materyallerinin de yer aldığı, dolayısıyla çiftin telefonlarına da el konulacağı öğrenildi.

Avukatı Vahit Kaya, Ataşehir’deki poliklinikte polis araması sırasında basına açıklama yaptı.

Toplamda 130 şube bulunduğunu belirten Kaya, şunları söyledi: ⬇️

“Şu anda basın yasağı var, gizlilik kararları var. Gözaltı kararı yok, bir şey yok. Sadece maliye geldi, bazı belgeleri almaya çalışıyor.”

‘Biz avukatlar olarak onlara yardımcı oluyoruz. Bir şey yok. Tabii ki burada değil, yani burası onun işyeri. ‘

“Personel telefonlarına el konulmaya çalışılıyor ama yüzlerce çalışanın telefonuna el konulamıyor. Yani dünyanın her yerinde avukatlık yapmış, o ülkelerde de hiçbir avukatın böyle bir uygulamasına rastlamadım.”

“Yüzlerce çalışanın telefonuna el konulamıyor. İçeride gerginlik var… Ben böyle bir sistem görmedim. Yüzlerce insan evine gidecek ama telefonları yok. Şu anda anneleri, babaları ile konuşamıyorlar. “

Yüzlerce çalışanın telefonuna el konulmadı. İçeride gerginlik… Ben böyle bir sistem görmedim. Yüzlerce insan evlerine gidecek, telefonları yok. Şu anda annesi veya babasıyla konuşamıyor.’

ardesen-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu