Haber

Başkan Batur şantiyelerde işçilerle bayramlaştı

Konak Belediyesi’nin şantiyelerine giderek heyet ile birlikte kutlama yapan Önder Batur, işçinin ve emekçinin hakkını her zaman koruduklarını, iktidarın belediyesi olduklarında yerel yönetimlerin ve emekçilerin nefes alacağını söyledi. “14 Mayıs’tan sonra belediyeler de nefes alacak. Nefes almak demek; daha çok iş yapmak, emekçiye emeğinin hakkını vermek demektir” dedi.

Konak Belediye Başkanı Abdul Batur, belediye çalışanlarının Ramazan Bayramı’nı tek tek kutladığı şenlik programı kapsamında Fen ve Temizlik Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı Fidanlık şantiyelerinde işçilerle bir araya geldi. . Belediye işçileriyle bayramlaşan Lider Batur’a, Belediye-İş 4 No’lu Sendika Şube Başkanı Ayhan Doğan, Disk Genel İş Sendika 5 No’lu Şube Başkanı Savaş Aras, sendika yöneticileri ve işyeri temsilcileri eşlik etti.

14 Mayıs’ta tatil var

Konak Belediyesi personeline aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmeleri dileklerini ileten Önder Batur, ülkenin barışa, haka, hukuka ve adalete hasret olduğunu söyledi. Yaklaşan seçimlerin değerine dikkat çekerek, “Seçim sandıkta kazanılır. Bu topyekun bir mücadeledir. “İşiniz büyük” diyerek belediye çalışanlarını oyuna sahip çıkmaya davet eden Önder Batur, “Ülke kararını verdi. Bu karar 14 Mayıs’ta tescil edilecek. İki bayram arasında bir bayram daha kutlayacağız. . Buna tüm kalbimle inanıyorum. Ramazan ile Kurban arasındaki bir başka güzel bayram olan ikinci bayramımızı 14 Mayıs gecesi kutlayacağımıza inanıyorum” dedi.

İktidar değişecek, belediyeler nefes alacak, emek hakkını bulacak.

Konak Belediye Başkanı Abdul Batur, yerel yönetim olarak karşılaştıkları tüm zorluklara rağmen hizmet vermeye devam ettiklerini, işçi ve emekçinin hakkını koruduklarını vurguladı. İktidar belediyesi olduklarında nefes alacaklarını belirten Önder Batur, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülkenin nereden nereye geldiğini herkes biliyor. Yerel yöneticiler olarak çektiğimiz yükleri yazsak kitap olur. Buna rağmen tüm mağduriyetlere rağmen hem iş yapıyoruz hem de işçi arkadaşlarımızın hakkını zamanında ödemeye çalışıyoruz. Yıllardır yerel yönetimlerin güçlendirilmesi gerektiğini haykırıyor, geldiği yere kadar sesimizi yükseltiyoruz. Ne yazık ki belediyeler yirmi bir yıldır ekonomik olarak güçlenemedi. Son ekonomik tablonun ardından belediyeler de bloke edildi, bıçak kemiğe kesildi. Belediye kanunu yoktu. Bu güç kaldığı sürece çıkmayacaktır. Artık hükümetin belediye başkanı olmak istiyoruz. Bu kadar kısıtlı imkanlarla baskı altında projeler üretip, halkımıza hizmet edebiliyorsak, biz de belediye başkanı olarak neler yapılabileceğini göstermek istiyoruz. Bu iktidar değişikliği belediyelere de bir soluk getirecek. Nefes almak demek; daha fazla iş yapmak, işçiye emeğinin hakkını vermek demektir.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-celikhan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu