Haber

Aydilge’den ‘Dilber’ akımına sert tepki! “Bu elbise sadece bir elbise değil…”

Yılmaz Erdoğan’ın başrolde olduğu İnci Taneleri dizisi ekrana gelmeye hazırlanıyor.

Dizinin yayın tarihi öncesinde Hazar Ergüçlü’nün canlandırdığı Dilber karakterinin fragmanı yayınlandı.

Fragman sosyal medyada ses getirirken, Ergüçlü’nün giydiği elbise büyük indirime girdi.

Aydilge ise Dilber’in bu eğilimine tepki gösterdi. Ünlü müzisyen, paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı:

“Pavyonda çalışan ve mide kanserine yakalanan bir kadın…”

Babamın yıllar önce bir hastası vardı. Pavyonda çalışan ve mide kanseri olan bir bayan. Çok fazla içkiye, sigaraya ve şiddete maruz kalan bir kadın. Babam kanser olduğunu açıklayınca kadın ‘Doktor, ben zaten kanserim’ dedi. Artık bu pavyon dansını mutlaka duymuşsunuzdur diyenler var. Evet, bayanlar muhtemelen sadece bu elbiseyle hayranlık uyandırmak, ünlü bir dansı taklit etmek ve cinsel olarak arzulanmak istiyorlar.

Kişisel tercihleri ​​hakkında ne söyleyebiliriz? Ama şunu da hatırlatmak gerekiyor; O elbise sadece elbise değil, o dans sadece dans değil, temsil ettikleri pavyon kültürü binlerce kadının acısıdır.

“Bunun faturasını gerçekten Dilber ödeyecek”

Adilge sözlerine devam ediyor “Dans ederken bu ağrıların üzerine basıyorsunuz.”Sosyal medyadaki binlerce trend gibi gelip geçici olduğunu ancak pavyonda çalışan kadınların yaşadığı acıların hiçbir zaman dinmeyeceğine vurgu yaptı.

Ayrıca İnci Taneleri dizisinin fragmanında da ünlü müzisyenden bahsediliyor. “Herkes yer içer, hesabı Dilber öder”verdiğin sözü hatırlamak “Bunun hesabını Dilber gerçekten ödeyecek… Belki de canlarıyla ödeyecekler.“diyerek sözlerini tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu