Haber

Aileleri rehin tutulan İsraillilerden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup: Eşsiz bir konumdasınız

Aileleri Hamas tarafından rehin tutulan İsrailliler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak yardım istedi.

CNN Türk Özel Haber Şefi Fulya Öztürk’ün haberine göre mektupta, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgenin büyük güçlerinden birinin lideridir” denilerek, “Sizin büyük bir hizmet sunabileceğiniz eşsiz bir konuma sahip olduğunuzu düşünüyoruz. Destek.”

İsrailli ailelerin mektubunda şu ifadeler yer aldı:

“Ekselansları, 7 Ekim’de Hamas tarafından kaçırılan ve rehin tutulan rehinelerin ailesi olarak, benzeri görülmemiş acı ve ıstıraplara neden olan bu krize insani müdahalenizi rica ediyoruz. Çocuklarımıza, eşlerimize ulaşamadık. ve yaşlı ebeveynler kaçırıldıklarından beri onlardan hiçbir haber alamadık.

Bölgenin büyük güçlerinden birinin başkanı, Ortadoğu ve İslam dünyasında geniş nüfuz sahibi biri olarak, büyük destek sağlayabileceğiniz eşsiz bir konumda olduğunuzu düşünüyoruz. Çocuklarımızın, kardeşlerimizin, ebeveynlerimizin nerede olduğunu bilmiyoruz.

Sağlık durumlarını, hayatta olup olmadıklarını bilmiyoruz. Muazzam bir acı Bildiğiniz gibi zaman çok değerli. Rehinelerin durumunun her geçen saat daha da kötüleşmesinden endişe ediyoruz.

Bu nedenle rehinelerin hayatta olup olmadıklarının öğrenilmesi, tıbbi ihtiyaçlarının karşılanması için aracılık edilmesi ve derhal serbest bırakılmalarının sağlanması için sizlerden tüm gücümüzle insani bir ricada bulunuyoruz.

Saygılarımızla,

Rehineler ve kayıp aileler forumu adına
Meirav Lesham Gönen – Romi’nin annesi
Malki Şem-Tov, Ömer’in babası.”

KAYNAK: CNN TÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu