Haber

“Yüzyılın felaketi” Hatay’da yaşayan depremzedeler Mersin’de evlendi

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Hatay’dan Mersin’e gelen depremzede Gökhan Bilgiç ile Seda Randa dünyaevine girdi.

Felaketin ardından Defne ilçesinden kente gelen Bilgiç ve Randa, Akdeniz Belediyesi’ne evlilik başvurusunda bulundu.

Başvurunun olumlu sonuçlanmasının ardından depremden etkilenen çiftin nikahını Belediye Başkanı Mustafa Gültak kıydı.

Törene katılamayan çiftin ailesi ve yakınları, nikah anlarını cep telefonlarının kameralarından yapılan yayınla izledi.

Gültak, dünyanın en büyük felaketlerinden birinin yaşandığını belirterek, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Belediye tesislerinin deprem bölgesine taşındığını belirten Gültak, şöyle devam etti:

“Cumhuriyetimizin genç kalması için yeni ailelere, nesillere ihtiyacımız var. Onun için iki kardeşimizi kırmadım. Biraz üzgünüz, onların da kayıpları, acısı var ama bir şekilde yeniden kuracağız hayatımızı. Her ikisine de ömür boyu mutluluklar dilerim.Güzel bir aile ve nesil olmalarını temenni ediyorum.Ülkemiz ve cumhuriyetimiz bu topraklarda adaleti ve huzuru sağlamaya devam edecektir.”

“Üzgünüz ama hayat devam ediyor”

Gökhan Bilgiç de buruk bir sevinç yaşadıklarını belirterek, “Deprem sırasında Defne’deydik. Gelmemek için çok direndik ama kalmamız için bir sebep yoktu çünkü her şey yıkılmıştı. Şehrimizden ayrılmak zorunda kaldık. İkimiz de üzgünüz. ve mutluyuz. Düğünümüzü burada yapmak zorundayız çünkü başka seçeneğimiz yok. Üzgünüz ama hayat devam ediyor. Umarım daha iyi olur.” dedi.

Yanlarında olamayan kişilerle görüntülü röportaj yaptıklarını anlatan Bilgiç, “Teknolojiyi kullanarak birlikte olmaya çalıştık. Üzülenler ağlar. Mutluluk gözyaşları diyelim. Birlikte olmayı çok isteriz.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu