Yaşam

MISS UNIVERSE (WORLD) 2023 KİM KAZANDI? 2023 Kainat Güzeli birinci, ikinci ve üçüncü kazanan kim?

Miss Universe 2023 güzellik yarışmasının galibi Nikaragua’dan geldi. Bu prestijli unvanı kazanarak ülkesini uluslararası platformda temsil etme hakkını elde eden Miss Universe, taç giyerken gözyaşlarını tutamadı. Peki 2023 Kainat Güzeli kim oldu ve kazandı? 2023 Kainat Güzeli birinci, ikinci ve üçüncü kazanan kim? detaylar burada…

MISS UNIVERSE (WORLD) 2023 KİM KAZANDI?

El Salvador’un başkenti San Salvador’da düzenlenen Miss Universe 2023 yarışmasını Nikaragualı Sheynnis Palacios kazandı. 84 ülkeden ulusal güzellik yarışmasının kazananlarının yarıştığı Miss Universe’ün bu yılki jürisinde model Halima Aden, “Queer Eye” yıldızı Carson Kressley, TikTok fenomeni Avani Gregg ve iki eski Miss Universe kazananı Trinidad & Tobago’dan Janelle Commissiong ve Fransa’dan Iris Mittenaere. alınmış.

2023 MISS UNIVERSE’İN BİRİNCİ, İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜSÜ KİM?

Kainat Güzeli Sheynnis Palacios’a geçen yılın kazananı ABD’den R’Bonney Gabriel taç taktı. Tacı takan Sheynnis Palacios gözyaşlarını tutamadı.

Yarışmanın bu yılki birincisi Nikaragua’dan Sheynnis Palacios, ikincisi Tayland’dan Anntonia Porsild ve üçüncüsü ise Avustralya’dan Moraya Wilson oldu.

NEDEN MISS UNIVERSE WORLD PLAASANT SEÇİLDİ?

Miss Universe yarışı, katılımcılar tarafından değerlendirilen çeşitli kriterlere göre yapılıyor. Ancak bu kriterler zamanla değişebilir. Miss Universe yarışında genel olarak dikkate alınan kriterler şu şekilde:

Güzellik:Katılımcının genel fiziksel çekiciliği, yüz güzelliği ve vücut oranları gibi özellikleri değerlendirilir.

Zeka ve Kültür: Katılımcının genel kültür düzeyi, eğitim düzeyi ve genel kültür bilgisi değerlendirilir. Zeka ve konuşma yetenekleri de bu kriter kapsamında değerlendirilebilir.

Kişisel Gelişim ve Yetenek:Katılımcının kişisel gelişimi, yetenekleri, sosyal sorumluluk projelerine katkıları gibi faktörler değerlendirilir.

Kostüm Gösterisi:Özel tasarım kostümlerle gerçekleştirilen defilede katılımcıların sahne performansları ve kostüm seçimleri değerlendiriliyor.

Plaj Keyfi Yarışı:Katılımcıların mayo/bikini giyerek sahneye çıktığı bölümde fiziksel güzellikleri, pozları ve sahnedeki duruşları değerlendiriliyor.

Giyim Defilesi:Özel tasarım abiye elbiselerin yer aldığı defilede katılımcıların zarafeti, zarafeti ve sahne hakimiyeti değerlendiriliyor.

Sonuç olarak Miss Universe kazananları genellikle genel güzellik, zeka, kültür, kişisel gelişim ve sahne performansı gibi birçok kriteri başarıyla ortaya koyan katılımcılar arasından seçiliyor. Ancak bu kriterler yıldan yıla değişebilmekte ve kuruluşun belirlediği özel temalara göre şekillenebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu