Haber

İYİ Parti Kerkük’teki Olayları Değerlendirdi

UYGUN Partisi Sözcüsü Kürşad Güçlü, Kerkük’te yaşanan olaylara ilişkin, “Kerkük’te yaşanan endişe verici olayların ardından Genel Başkanımız Meral Akşener gün boyu süreci yakından takip ederek girişimlerde bulundu ve Müşterek’in kullandığı bina ile ilgili konunun tarafımıza iletildiği bilgisini aldık. Harekât Komutanlığı bugün itibarıyla ertelenmiştir.” “Ayrıca bu aşamada sokağa çıkma yasağının da kalkması, barış ve huzurun sağlanmasına yönelik çabaların yoğunlaştırılması en büyük dileğimizdir. Irak’ın barışı ve bütünlüğü, Kerkük’ün istikrarlı ve adil bir yönetime kavuşmasına bağlıdır. İYİ Parti olarak biz, Bundan sonra da Irak Türklerine desteğimizi sürdüreceğiz.” ” söz konusu.

Irak Başbakanı Muhammed Şii El Sudani dün Kerkük’te sokağa çıkma yasağı ilan edilmesini ve güvenlik güçlerinin sorun çıkaranlara yönelik operasyon başlatmasını emretti. YETERLİ Parti Sözcüsü Kürşad Güçlü, bugün sosyal medya hesabından Kerkük’te yaşanan olaylara ilişkin bir açıklama yaptı. Zorlu’nun paylaşımı şöyle:

“İYİ PARTİ OLARAK BUNDAN SONRA IRAK TÜRKLÜĞÜNÜN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“Kerkük’te yaşanan endişe verici olayların ardından Genel Başkanımız Meral Akşener gün boyu süreci yakından takip ederek girişimlerde bulundu ve bugün itibarıyla Müşterek Harekat Komutanlığı’nın kullandığı binaya ilişkin konunun ertelendiği bilgisini aldık. Ayrıca, ” Bu aşamada sokağa çıkma yasağının kaldırılarak huzur ve sükunetin sağlandığını ifade eden Erdoğan, “Bu yöndeki çabaların yoğunlaştırılması en büyük temennimizdir. Irak’ın barışı ve bütünlüğü Kerkük’ün istikrarlı ve adil bir yönetime kavuşmasına bağlıdır. DÜZGÜN Partisi olarak bundan sonra da Irak Türklerinin yanında olmaya devam edeceğiz.”

korgun-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu