Haber

IMO Bursa’dan ulaşım zamlarına tepki

BURSA (İGFA) – Bursa’da uzun hat tam bilet 9,40 liradan 13,50 liraya, indirimli 8,75 liradan 12,50 liraya, öğrenci 4,70 liradan 7 liraya, Bursa Hafif Raylı Sistem (BHRS) tam bilet ücreti 8,15 liradan 12 liraya, 7,50 liradan 10,50 liraya yükseltildi. indirimli lira, öğrenciler için 3,75 liradan 6 liraya kadar. IMO Bursa Şube Yönetim Kurulu, orta ve dar gelirli vatandaşların haklarının korunması ve ekonomik durumun kendilerine fatura edilmesinin engellenmesi gerektiğini belirtti.

Toplu taşımanın bir kamu görevi olduğunu vurgulayan IMO Bursa Şube Yönetim Kurulu şu açıklamalarda bulundu:

“Toplu taşıma sadece insanları bir yerden bir yere taşımaktan ibaret değil; Hava kirliliği, şehir içi trafik sorunu, park sorunu, ithal akaryakıtın azalması gibi birçok unsuru içinde barındırıyor. Toplu taşımayı artırmak kolaydır. Belediyeler toplu taşıma şirketlerini salt kâr/zarar hesabıyla yönetemezler. Yönetmemeli. Toplu ulaşımın artırılmasını kolaylaştırmak yerine ihtiyaçlar ve öncelikler üzerinden düşünmek, tasarruf etmek, önceliği olmayan yatırımları yapmamak ya da ertelemek çok daha etkili olacaktır.”

TOPLU TAŞIMADA TASARRUFLU VE SÜRDÜRÜLEBİLİR YÖNTEMLER

Toplu ulaşımda daha ekonomik ve sürdürülebilir formüllerin tercih edilebileceğine değinen Yürütme Kurulu, “Türkiye, Paris İklim Anlaşması’nı imzaladı ve 2030 yılına kadar karbon ayak izini azaltacak önlemler alma kararı aldı. Bursa olarak önemli adımlar atabilir ve dünya lideri olabiliriz. bu yolda öncü. Elektrikli otobüs üreten Bursa’nın uzun vadede toplu taşıma filosunu düşük karbonlu, çevreci ve ekonomik toplu taşıma araçlarına dönüştürmesi önemli bir adım olabilir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu