Haber

Gazeteci Faruk Aksoy: ‘Hatay’ın Cumhuriyet Şehri Kimliğinden Vazgeçmesinden Kaygılıyız’

Gazeteci Faruk Aksoy, Fatih Altaylı’nın Habertürk yayınında Hatay’dan canlı yayındaydı. Bölgedeki durumu anlatan Faruk Aksoy, Hataylıların bölgeyi terk ettiğini, konuştuğu kişilerin demografik yapıyla ilgili birçok endişesi olduğunu söyledi.

FAtih Altaylı, Faruk Aksoy’a ‘Nedir bu demografik kaygı?’ diye sordu. diye sordu. Aksoy’un cevabı, ‘Daha fazla mültecinin yerleşeceği bir şehre dönüşeceğinden endişe ediyorlar’ oldu.

Faruk Aksoy sözlerine şöyle devam etti, “Bu şahsın iş çevrelerinden tanıdığı isimler var. Bana ‘Hepsini aradım, hemen konteyner gönderin, Hatay’dan Hataylıları göndermeyelim, burada tutalım çünkü bu insanlar geri dönerse gelmezler ve derin endişelerimiz var’ dedi. Bu beni gerçekten korkuttu. Bu ülkeye son nefeste katılan bir şehir olan Hatay, böyle bir bedeli olan bir şehir. Bütün bunlar o insanların transferi, burada yaşayan insanların transferi ile daha da değer kazandı. Tüm ailesiyle birlikte İsviçre’de bulunan zengin pul pulu olan adam, ‘Gitmeyeceğim, burada kalacağım’ dedi. Hataylıları burada tutmalıyız. Vatanına ve Cumhuriyet’e sadık insanları burada tutmamız lazım, söyleyin” Ben de buradan size havale ediyorum” dedi.

İşte o anlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu