Haber

Eski’den Açıklama: “Elle Para Alma İşlemi Kabin İçerisindeki Teknik Personelimizin Kontrolünde Para Alma Mekanizmasına Manuel Yükleme İşleminden…

Eskişehir’de bir Sumatik aygıtının para düzeneğinin arıza yapması üzerine teknik çalışanın, sistem değiştirilirken makinenin kabininden parayı elle aldığı manzaraların paylaşılması üzerine, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi (ESKİ) Genel Müdürlüğü, “Elle para alma işlemi kabin içerisindeki teknik personelimizin kontrolünde para alma mekanizmasına manuel yükleme işleminden ibarettir” açıklamasını yaptı.

ESKİ Genel Müdürlüğü, toplumsal medya ve internet haber sitelerinde paylaşımı yapılan manzara ile ilgili açıklamada bulundu.  EBB tarafından bugün yapılan yazılı basın açıklaması, şöyle:

“23.11.2022 saat 13.20’de Çamlıca Birlik Caddesi’nde bulunan Sumatik aygıtının para kabul etmediğine dair bildirim ALO-185 aracılığı ile takviye grubumuza ulaştırılmıştır. Çağrıyı alan teknik çalışanımız Sumatik bölgesine intikal ederek aygıtın denetimine başlamıştır. Birinci etapta parayı kabul eden mekanizmayı yerinden sökerek para ya da yabancı unsur sıkışması olup olmadığını denetim etmiştir. Akabinde sırada bekleyen vatandaştan kartını makinaya takmasını ve yükleme yapacağı ölçüsü elden alarak, kabin içerisinde para sistemine manuel besleme yapıp sistemi canlı vezne üzere çalıştırmış ve arıza denetimini yapmıştır. Hasebiyle imajdaki elle para alma süreci kabin içerisindeki teknik işçimizin denetiminde para alma düzeneğine manuel yükleme sürecinden ibarettir. Bu süreçler vatandaş tarafından görüntüye çekilerek mizahi bir kurgu ile toplumsal medyada paylaşılmıştır.

Yaşanan olayda rastgele bir suistimal ögesi bulunmamaktadır. Paylaşımı yapan vatandaşımız ile görüşülmüş olup, kendisinin rastgele bir arka niyet olmadan yaptığı bu paylaşımın birçok farklı toplumsal medya platformunda olumsuz gayeler için kullanılmasından son derece ıstırap duyduğunu bildirmiştir. Durum, su dolum sırasında bekleyen vatandaşlarımızın yükleme yapabilmeleri için arızalı modül değişimi yapılana kadar, kabinli aygıtın açık vezne olarak çalıştırılmasından ibarettir. Modül değişimi tamamlandıktan sonra otomatik yüklemeye tekrar geçilmiştir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu