Ekonomi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı: “Deprem bölgesindeki binaların tamamına yakını enerjilendirilmiş durumda”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Kahramanmaraş kaynaklı depremlerin ardından kentlerde yaşanan elektrik sorununa ilişkin, “Deprem bölgesindeki binaların tamamına yakınına enerji verildi” açıklaması yaptı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerin ardından ortaya çıkan enerji sorunlarına ilişkin açıklama yaptı. Yapılan yoğun çalışmalar sonucunda elektrik ve doğalgaz iletim hatlarındaki sorunlar kısa sürede çözüldü. Deprem bölgesinde yer alan 11 ilde 6 milyon 18 bin 718 elektrik abonesi bulunuyor. Hasarlı binalar dışında, deprem bölgesindeki binaların tamamına yakınına enerji verildi.

Açıklama şöyle devam etti:

“Öte yandan deprem bölgesinde toplam 1 milyon 821 bin 52 doğalgaz abonesi bulunuyor. Yıkılan, ağır hasarlı ve orta hasarlı binalar hariç, deprem bölgesindeki binaların yüzde 96,7’sine doğalgaz verildi. Elektrik tedariğinden farklı olarak ekiplerin binalarına doğalgaz tedariği sağlanmakta ve iç tesisatların tek tek kontrol edilmesi gerekmektedir.Bu incelemeler sonrasında herhangi bir sorun tespit edilmeyen dairelere doğalgaz verilmektedir. ağır hasarlı bölgelerdeki hasarsız binalara doğal gaz ikmali moloz kaldırma çalışmalarına paralel olarak devam etmektedir.Teknik olmayan nedenlerle elektrik ve gaz / veya doğalgaz hizmetinden yararlanamayan vatandaşlarımız elektrik ve doğalgaz hizmetinden yararlanabilmektedir. elektrik için Alo 186, doğalgaz için Alo 187 aranarak gerekli incelemeler yapıldıktan sonra – ANKARA

horasanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu