Haber

Belediye başkanı açıkladı: ‘AKP’liler EYT’ye torpido istiyor’

İzmit Belediye Başkanı CHP’li Fatma Kaplan Hürriyet, Emeklilikte Yaşayanlar düzenlemesiyle emekliliğe hak kazanan belediye işçilerinin tazminat işlemlerinin sürdüğünü, bazı AK Partili isimlerin kendilerine torpido çağrısı yaptığını bildirdi.

AK Parti’de milletvekili veya belediye başkanı olarak görev yapan bu kişilerin belediye yetkililerini arayarak kendilerine yakın kişilere tazminat ödenmesi konusunda öncelik vermelerini istediklerini belirten Hürriyet, “Çok ciddi bir vicdansızlıktan bahsediyorum” dedi.

Sözcü’den Halil Ataş’ın haberine göre Fatma Kaplan Hürriyet şunları söyledi:

“EYT çalışanlarımızdan emeklilik dilekçeleri alıyoruz. Son emeklilik dilekçelerini veren birkaç işçi için AKP’de belediye başkanı ve milletvekili olan arkadaşlar genel müdür yardımcılarımızı ve müdürlerimizi arayıp ‘Ödeyemez misiniz’ diye sordular. önce bu arkadaşın tazminatı? Öncelik istediler.” Şaka gibi. Çok ciddi bir vicdansızlıktan bahsediyorum. Mart ayından bu yana yüzden fazla işçi tazminatını beklerken kendilerine daha yakın olan diğer personele kolaylıkla ayrıcalık ve ayrıcalık talebinde bulunabiliyor. ( HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu