Ekonomi

ABD Piyasa Öncesi: Beige Book, Dave & Busters ve GameStop bilançoları

Investing.com – Petrol fiyatları, ABD hisse senetlerinin tatil nedeniyle kısalan haftaya hisse senetleri yükselişiyle kayıplarla başlamasıyla yükseldi.

Birden fazla kazanç sezonunu geride bırakırken, yatırımcılar ekonominin gidişatına ilişkin daha fazla ipucu için bu ayki Fed toplantısını sabırsızlıkla bekliyorlar. Vadeli işlem yatırımcıları, Fed’in verileri analiz etmeye ve enflasyonu kontrol altına alma konusunda ne kadar ilerleme kaydettiğini değerlendirmeye zaman ayırırken Eylül ayında başka bir faiz artırımını ertelemiş olabileceğine inanıyor.

Suudi Arabistan’ın günlük 1 milyon varillik üretim kesintisini yıl sonuna kadar uzatacağını açıklamasının ardından petrol fiyatlarındaki yükselişin etkisiyle hisse senetleri baskı altına girdi ancak bu hamle onların güç payını artırdı.

Fed, enflasyonun yüzde 2 hedefine geri döndüğünü görmek istiyor ve faiz artışlarını yumuşatabileceğini ve eğer bilgi böyle bir hareketi desteklerse harekete geçmeye hazır olduğunu söyledi. Gerçekler politika toplantısına girerken, bazı Fed yetkililerinin önümüzdeki birkaç gün içinde yapacağı yorumlar Fed’in düşüncelerine biraz netlik kazandırabilir.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Bej Kitap

Fed’in 12 bölgesel bankası Bej Kitap Anketin TSİ 21.00’de açıklanması bekleniyor. Periyodik anket, yatırımcıların ülke genelindeki ekonomik koşulları bölgesel bazda incelemesine olanak tanıyor.

2. Dave & Busters kazanç raporu

Restoran ve atari salonu zinciri Dave & Buster’s Entertainment ( OYNAMAK) hisse başına 94 sent kazanç ve 559 milyon dolar gelir bildirmesi bekleniyor.

3. GameStop kar raporu

video oyunu perakendecisi GameStop Corp.( GME)’nin ise hisse başına 14 sent zarar ve 1,14 milyar dolar gelir açıklaması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu