Haber

Vali Tuncay Akkoyun: “Bağımlılığın her türlüsüne karşı mücadele ediyoruz”

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun başkanlığında Bağımlılıkla Uğraş Vilayet Uyum Heyeti Toplantısı gerçekleştirilerek, bağımlılıkla gayret konusunda yapılacak çalışmalar ve alınacak önlemler değerlendirildi.

Toplantıda ilgili kurumlar tarafından sunumlar gerçekleştirilip, kurum amirleri ve akademisyenler mevzu ile ilgili görüşlerini ve değerlendirmelerini paylaştı. Bağımlılığın her türlüsüne karşı çaba edilmesinin altını çizen Vali Tuncay Akkoyun, her bir kurumumuza çok değerli vazifeler düştüğünü belirterek, bütün kurumlarımızın bağımlılıkla uğraş konusunda çabayla ve özveriyle çalışması gerektiğini vurguladı. “Hiçbir gencimizin ve vatandaşımızın bağımlılık tehlikesine bulaşmaması adına her türlü tedbiri almalıyız” diyen Vali Akkoyun, bağımlılıkla uğraş ile ilgili önleyici çalışmaların kıymetine dikkat çekti.

Toplantıda bağımlılıkla çaba konusunda yapılması gereken çalışmalarla ilgili, Bağımlılıkla Gayret Yüksek Heyeti kararları doğrultusunda 11 unsur halinde karar alındı. Toplantıya Belediye Lider Vekili Eyüp Hüsamettin Aslan, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İhsan Akdoğan, Rektör Yrd. Prof. Dr. Dursun Odabaşı, kurum amirleri, akademisyenler ve STK temsilcileri katıldı. – KARAMAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu