Ekonomi

Madison Square Garden hisseleri kazançların tahminlerin altında kalması nedeniyle %3 düştü

NEW YORK – Madison Square Garden Sports Corp. (NYSE: MSGS), yüksek gelir elde etmesine rağmen mali yılının üçüncü çeyreği için önemli bir kazanç kaybı bildirdi.

New York Knicks ve New York Rangers’ın sahibi olan şirket, analistlerin 2,60 dolarlık konsensüs tahmininin 1,03 dolar gerisinde kalarak 1,57 dolarlık düzeltilmiş hisse başına kazanç (EPS) açıkladı. Çeyrek geliri 430 milyon dolar olarak gerçekleşti ve konsensüs tahmini olan 420,8 milyon doları yaklaşık %2,2 oranında aşarak geçen yılın aynı çeyreğine göre %12’lik bir artış gösterdi.

Şirketin hisse senetleri açıklamanın ardından %3,2 oranında düşerek yatırımcıların kazançlardaki eksiklikten dolayı hayal kırıklığına uğradığını gösterdi.

Madison Square Garden Sports Corp. İcra Kurulu Başkanı James L. Dolan sonuçlarla ilgili olarak şunları söyledi: “Üçüncü çeyrek sonuçlarımız, Knicks ve Rangers’a yönelik devam eden coşkunun etkisiyle, her iki takımın da başarılı normal sezonları tamamlaması ve playofflara katılmaya hak kazanmasıyla, işimizin genelinde sağlam bir faaliyet performansını yansıtmaktadır.” Şirketin hissedarlar için uzun vadeli değer yaratma pozisyonuna olan güvenini dile getirdi.

2024 mali yılının üçüncü çeyreğinde bilet gelirleri, süit gelirleri ve yiyecek, içecek ve ticari ürün satışlarındaki artışa bağlı olarak gelirlerde %12’lik bir artış görüldü. Knicks’in bir önceki yıla kıyasla beş iç saha maçı daha oynaması gelir artışına katkıda bulundu. Bununla birlikte, işletme geliri %2 oranında azalırken, düzeltilmiş işletme geliri %3 oranında mütevazı bir artış gösterdi.

Şirketin mali performansı, özellikle takım personeline ödenen ücretlerdeki artış ve lig gelir paylaşımı ve NBA lüks vergisi için ayrılan karşılıklardaki artış nedeniyle doğrudan işletme giderlerindeki %14’lük artıştan da etkilendi. Satış, genel ve idari giderler de büyük ölçüde yüksek çalışan tazminatları ve ilgili yan haklar nedeniyle %25 oranında arttı.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu