Haber

Limak Camp Nou ihalesini aldı

İspanya La Liga gruplarından Barcelona’nın stadı Camp Nou Stadı’nın inşaatına temel atma töreniyle başlandı. Limak İnşaat’ın yenileme ihalesini kazandığı stat, inşaatı devam ederken 2024 yılında stadyuma iade edilecek. Çalışmaların futbol takımının maçlarını etkilemeyecek şekilde devam etmesi planlanırken, stadın koltuk kapasitesi 105 bine çıkarılacak ve çatısı tamamen kapatılacak. Stadyumun tamamı Temmuz 2026’da teslim edilecek.

1 Eylül 2022’de Camp Nou Stadyumu’nun yenilenmesi ve genişletilmesi ihalesine Limak İnşaat’ın da aralarında bulunduğu 6 firma davet edilmiş ve Türk firma ile anlaşma sağlanmıştır. Temel atma törenine FC Barcelona Lideri Joan Laporta, teknik direktör Xavi Hernández, dönem sonunda gruptan ayrılacağını açıklayan Sergio Busquets ve eski kadın futbolcu Melanie Serrano katıldı.

Limak Holding Onursal Lideri ve eski TFF Başkanı Nihat Özdemir, Camp Nou’nun yenilenmesi için FC Barcelona yönetimine Limak’a duydukları güvenden dolayı teşekkür ettiğini belirtti. Özdemir, “Limak olarak bugüne kadar birçok önemli altyapı projesini tamamladık. Bunlar arasında havalimanları, köprüler, barajlar, otoyollar, stadyumlar, tüneller, limanlar gibi birçok önemli altyapı projesi yer alıyor. Ancak bu proje, bugüne kadar içinde yer aldığımız en sembolik ve anlamlı projelerden biri olacak” dedi.

Barcelona Lideri Joan Laporta, “Spotify Camp Nou, 1957’deki açılışından bu yana evimiz ve tüm Barça taraftarları için bir gurur kaynağı oldu ve biz de böyle kalmasını istiyoruz. Yeni Spotify Camp Nou bir rüyanın gerçekleşmesi olacak” dedi. tüm Barça taraftarları için, aynı zamanda çocuklarımız ve ailelerimiz için de, “Torunlarımıza bir miras olacak. Buraya döndüğümüzde her zamankinden daha güçlü olacağız. 2024 yılı sonunda kulübümüzün 125. kuruluş yıldönümüne denk gelecek şekilde stadımız istediğimizi almamız için hazır olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu