Haber

Kılıçdaroğlu: “5’li çete benimle görüşmek için aracı yolluyor”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 5’li çetenin kendisiyle görüşmek için aracı yolladığını ifade ederek, çetelerle görüşmeyeceğini belirtti.

Bir dizi programa katılmak için Kilis’e gelen CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partiye yeni katılanlara rozetlerini taktı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin zengin bir ülke olduğunu ifade ederek, ‘parayı 5’li çeteden alacaklarını’ söyledi. 5’li çetenin kendisiyle görüşmek için araya adam koyduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, çetelerle görüşmeyeceğini vurguladı.

“Uyuşturucu baronlarını ülkemizden silip atacağız”

Uyuşturucu baronlarını Türkiye’den söküp atacaklarının altını çizen Kılıçdaroğlu, “Adaletin olmadığı bir Türkiye’de yaşıyoruz. Devletin temeli adalettir. Adaletsizlik bütün kötülüklerin günahıdır. Hakim, kanuna göre karar vermez. Bu ülkeye adaleti getireceğiz. Adalet oluşan geliri hakça paylaşmaktır. Ülkenizi seviyorsanız CHP’ye katılacaksınız. Adalet istiyorsanız CHP’ye katılacaksınız. Herkesin işi olsun diyorsanız CHP’ye katılacaksınız. İktidara geldiğimizde uyuşturucu baronlarını Türkiye’den silip atacağız. Bütün ön yargılarımızdan arınmak zorundayız. Akılla, mantıkla sandığa gitmeliyiz. 6 lider bir aradayız. Hepimiz bu memlekette huzur istiyoruz. Komşularınızı, akrabalarınızı ikna edin. Kilis’te oyumuz düşük fakat bunun sebebi biziz biz. Gelmedik, oy istemedik. Ankara’da oturduk, bize niye oy vermiyorlar dedik. Ama artık buradayız” dedi.

“5’li çete benimle görüşmek için adam yolluyor”

5’li çetenin kendisiyle görüşmek istediğini belirten Kılıçdaroğlu, “Asgari fiyatın altında hiçbir ailenin geliri olmayacak. Aile bir ülkenin temelidir. Ailenin gereksinimini en uygun bilen bayandır. Bayanı, erkeğin eline bakmaktan kurtaracağız. Devlet, bayanın gelirine nazaran kendisine para yatıracak. Fakirliği, yoksulluğu bu ülkeden atacağız. Türkiye varlıklı bir ülke, o 5’li çeteden parayı alacağız. Ortaya adam koyuyorlar benimle görüşmek için, ben çetelerle görüşmem” diye konuştu. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu