Haber

Fatih Erbakan’ın Gazze’deki Türk Silahlı Kuvvetleri’ne görev talebi

İsrail’in 27 gün önce Gazze’ye yönelik başlattığı saldırı sürüyor.

Bölgede aralarında çok sayıda çocuk ve kadının da bulunduğu hayatını kaybedenlerin sayısı 8 bin 796 oldu. 22 bin 219 kişi yaralandı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, bugün yaptığı açıklamada, Yeniden Refah Partisi olarak 7 Ekim’den bu yana Müslüman ülke yöneticilerine somut adımlar atmaya ve yaptırım uygulamaya çağrıda bulunduklarını söyledi.

Meclis’e dilekçe sunuldu

Erbakan açıklamasında şunları kaydetti:

Maalesef şu ana kadar hiçbir adım atılmadı ve zulüm tüm dehşetiyle devam ediyor. Bugün diyoruz ki, en azından oradaki masum sivillere insani yardım ulaştıralım. Bu konuda Yeniden Refah Partisi milletvekilleri olarak TBMM Başkanlığı’na bir dilekçe ile başvurduk.

“Türk Silahlı Kuvvetleri Gazze’ye konuşlanmalı”

Yeniden Refah Partisi’nin yazdığı dilekçede şu ifadeler yer aldı:

İsrail baskınları nedeniyle yıllardır abluka altında yaşamaya mahkum edilen Gazze’deki Filistin halkının yaşadığı mahrumiyetlerin hafifletilmesi için, Türkiye’den ve dünyadan sağlanan insani yardımların doğrudan mağdurlara ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması gerekiyor. Türk Kızılayı, Filistin Kızılayı ve Uluslararası Kızılhaç Komitesi işbirliğiyle gerçekleştiriliyor. Karada güvenli bölge ve güvenlik ortamının oluşturulması amacıyla sınırları, kapsamı ve büyüklüğü Cumhurbaşkanınca belirlenecek Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının Gazze’de bir yıl süreyle görevlendirilmesine karar verilmesini saygıyla talep ve talep ediyoruz. Anayasanın 92’nci maddesi uyarınca denizde koridor.’ Bu talebin bir an önce Meclis’te oylanmasını istiyoruz ve Meclis’te temsil edilen tüm partilerin desteğiyle Meclis’imizin bu yönde bir karar almasını istiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu