Haber

Edirne Keşan’da Eğitim-Sen’den okul bahçesi tepkisi!

Erdoğan DEMİR-Keşan Postası / EDİRNE (İGFA)– Edirne’nin Keşan ilçesinde bulunan Keşan Lisesi’nin bahçesinin yol ve kaldırım çalışmaları nedeniyle belediye tarafından şantiyeye çevrilmesine Eğitim-Sen Kaymakamlığı tepki gösterdi.

Birliğin Keşan Temsilciliğinden yapılan yazılı açıklamada, söz konusu çalışma ile öğrencilerin can güvenliğinin tamamen ortadan kaldırıldığı ileri sürüldü.

Eğitim-öğretim faaliyetlerinin hareketli olduğu bir dönemde okul bahçesinin şantiye olarak kullanılmasının, okul önündeki yol ve kaldırımda çalışılmasının kabul edilemez olduğunu vurgulayan sendika üyeleri, “Bu durum mağdur oldu” dedi. hem okul yönetimi, hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz zor durumda kaldı.Okul Aile Birliği’nin tepkisine rağmen neden okul bahçesi şantiye ve otopark olarak kullanılmaya devam etti.Bu çalışmaya alışık olunmadı. Okul bahçelerinin kullanımı yönetmelikle belirlendi.Bu konudaki değişiklikler zamanında ilgili birimlere bildirildi.Bütün bunlara rağmen Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bu iddiaya neden duyarsız kaldı?” diye sordu.

Üyeler yaptıkları yazılı açıklamada, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün mesleki basamaklar için yaptığı sınavda basın özgürlüğü engellenmeye çalışılırken okul bahçesi neden şantiye olarak kullanılıyordu” sorusunu da yönelttiler. “Keşan Lisesi yönetici, öğretmen ve öğrencilerinin Keşan Belediyesi nezdinde hiç mi bedeli yok? Bu faaliyet için belediye neden 50 metre mesafedeki eski itfaiye istasyonundaki açık otoparkı kapatmadı? Liseyi mühlet alıp şantiye olarak kullanmak mı? Eğitim Sen olarak ilçemizde halkın yararına olacak her türlü keyifli çalışmayı destekliyoruz. “Eğitim-Sen olarak tüm ilgili ve yetkilileri göreve çağırıyoruz. Bu mağduriyeti ortadan kaldırmak için harekete geçin. Bir an önce okul bahçesi boşaltılmalı, okul duvarı örülmeli” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu