Ekonomi

Binance’in kullanıcıları adına rezervinde bulundurduğu fonların değeri, 100 milyar doları aştı

Dünyanın önde gelen blokzincir ekosistemi ve kripto varlık borsası Binance, kullanıcıları adına rezervinde bulundurduğu fonların değerinin 100 milyar doları aştığını duyurdu. Bu başarı hem Binance’e duyulan güveni hem de kripto varlık piyasalarının sağlam performansının altını çiziyor.

Son birkaç haftada, kripto dünyası birçok rekor ve tüm zamanların en yüksek değerlerine tanık oldu. Dünyanın önde gelen blokzincir ekosistemi ve kripto varlık borsası olan Binance, geçtiğimiz günlerde kendine özgü bir rekora daha imza attı. Bu rekor hem kripto piyasasının sağlıklı seyrine hem de kripto kullanıcı fonlarının artan şeffaflığına işaret ediyor. Mart ayının ilk haftasında, Binance’in kullanıcı varlıklarının toplam değeri, Binance’in kullanıcı varlık tutma sistemini (POR) Kasım 2022’de kullanmaya başladığından beri ilk kez 100 milyar doların üzerine çıktı.

Bu dönüm noktası, Binance’e yapılan artan net girişlerin ve artan kripto varlık fiyatlarının sonucu oldu. Bu da kriptoya olan heyecanı ve kullanıcıların fonlarını güvenilir bir emanetçi olarak gördükleri Binance’e olan güveni yansıtıyor.

Binance’in Türkiye Pazarlama Direktörü Harika Eldoğan, “Binance’in kullanıcılar adına rezervinde bulundurduğu varlık değerinin 100 milyar doları aşmış olmasından gurur duyuyoruz.” dedi.

“Bu dönüm noktası, kullanıcıların alım satım işlemleri ve dijital varlıklarını güvende tutmak için tercih ettiği platform olarak Binance’e duydukları güvenin bir göstergesidir.”

Binance, tüm kullanıcı fonlarını 1:1 oranında ek rezervlerle tutar ve rezervler, Binance’in varlık kanıtlama (POR) sistemi kullanılarak doğrulanabilir. Bu sistem, 31 kripto varlık desteği sağlar ve sıfır bilgi kriptografisine dayalı yenilikçi çözümler kullanır, bu da Binance’in şeffaflık ve güvenliğe olan bağlılığını gösterir.

Binance’in fon yönetimi şeffaflığı ve kullanıcı varlık güvenliğine olan bağlılığı, kullanıcıların platforma olan güvenini destekleyen temel unsurlar olarak biliniyor. Bu formülün merkezinde, Binance’in POR sistemi yer alır ve herkesin Binance’in toplu kullanıcı varlık rezervlerini doğrulamasına ve aynı zamanda kendi fonlarının güvenli bir şekilde tutulduğunu kontrol etmesine olanak tanır.

“Varlık kanıtlama sistemimiz, kullanıcı varlıklarının emanetinde şeffaflık ve güvenilirlik konusunda endüstri standardını belirler.” diyerek görüşlerini bildiren Eldoğan, “Kripto varlık ekosistemi büyüdükçe, kullanıcıların fonlarının güvenliği konusunda güven sağlamak daha da büyük bir önem kazanıyor.” ekledi.

100 milyar dolarlık bu dönüm noktası, kripto endüstrisinin büyümesini ve olgunlaşmasını yansıtan bir gelişme. Daha fazla fonun Binance gibi piyasadaki sorumlu aktörlere, şeffaf ve güvenli bir şekilde emanet edilmesiyle kriptonun geleceği giderek daha umut verici görünüyor. Binance’in varlık kanıtlama sistemine olan sürekli bağlılığı, kullanıcı fonlarının güvenli ve iyi yönetildiğinden emin olmanın yanı sıra endüstride bir ölçek oluşturarak bütün ekosisteme fayda sağlayan bir güven ve şeffaflık kültürü yaratıyor ve bu süreci destekliyor.

Foreks Haber Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu